19 pazdziernika 2012 Kaczymka

Węglewskie Holendry – Kaczymka

Prawie jak latem grzejące słońce w piątek 19 października towarzyszyło nam w pracach przy porządkowaniu cmentarza ewangelicko-augsburskiego na Kaczymce w Węglewskich Holendrach.

To tutaj osadnicy olęderscy mieli swój kościół (spalony po wojnie) oraz cmentarz. Przez wiele lat wśród grobów i na grobach wyrosły drzewa, krzewy.

Grupa rowerzystów z Goliny w dniach 18 i 20 września rozpoczęła prace porządkowe, które kontynuowaliśmy 19 października z udziałem młodzieży z Gimnazjum im. M. Kopernika z Goliny. Pracom towarzyszył również ksiądz Waldemar Wunsz oraz entuzjaści jazdy rowerowej z Konina Panowie Andrzej Skrzypiński i Rafał Wawrzyniak.

Zachęcamy do oglądania TV Konin oraz stron internetowych w tym www.rrrsp.ovh.org

/sp/ Stanisław Przygodzki

14 października 2012 Na ognisku u Grzegorza

W niedzielę, późną porą, bo dopiero o 11:00 wyjechaliśmy z Goliny żeby, korzystając z zaproszenia Grzegorza, uczestniczyć w biesiadzie przy ognisku. Cieszyliśmy się, bo pogoda była przepiękna, a na ognisku przy kawie, herbacie, kiełbaskach i – pieczonych jabłkach mogliśmy nagadać się do woli.

Gospodarze, Gosia i Grzegorz, witali nas serdecznie i gościli po królewsku za co podziwiamy ich i serdecznie dziękujemy :)

Uczestnicy rajdu: Wojciech Borkiewicz, Maria Rysztof, Sławomir Szkudelski, Irena i Maciej Szumińscy, Stanisław Walczak, Alina i Jan Zińczuk

2 października 2012r III klasa gimnazjum

2 października 2012 r. wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Bieniszewa. Cały wyjazd zorganizowała pani Ewa Wróbel. Była z nami również pani Agnieszka Dzwoniarska oraz członkowie grupy Rodzinnych Rajdów Rowerowych. W wycieczce brała udział grupa młodzieży z klasy 1 gimnazjum i nieco większa z klasy 3. O godzinie 15:30 wyruszyliśmy spod kawnickiego kościoła w kierunku lasu bieniszewskiego. Podczas tej wycieczki zaobserwowaliśmy nie tylko stare dęby, ale też mieliśmy przyjemność jazdy brzegiem Jeziora Głodowskiego. Po 3 godzinach wspólnego rajdowania wszyscy rozjechaliśmy się do domów – zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i szczęśliwi, wzbogaceni o nowe znajomości oraz ciekawe wrażenia.

/paulis/

30 września 2012r. Żółty Jesienny Liść

“Żółty Jesienny Liść” to hasło, pod jakim Klub Biegacza “WARTKO” zorganizował imprezę dla chodziarzy, biegaczy i rowerzystów na zakończenie sezonu. Zaprosili wszystkich i spisali się na medal. Gratulujemy i dziękujemy.

W trasę do Bieniszewa ruszaliśmy wspólnie z 9 biegaczami (rowerzystów było 83 Uśmiech ) z placu przed stadionem miejskim w Golinie, 13 osobowa grupa z kijkami wyruszyła godzinę wcześniej. Wszyscy razem spotkaliśmy się dopiero na ognisku w Bieniszewie. Trasa wiodła głównie przez łąki i lasy, mieliśmy więc okazję przyglądać się przyrodzie, która coraz śmielej zaczyna okrywać się jesienną szatą. Miło było spotkać się w tak licznym gronie, porozmawiać o tym co było i posnuć plany na przyszły rok, a nie brakowało też deklaracji, że w tym roku jeszcze nie wszystko jest skończone.

Na rowerach jechali: Henryk Aniszewski, Czesława Bartkowiak, Władysław Błaszczyk, Dorota Bogdańska, Waldemar Bogdański, Irena Borek, Wojciech Borkiewicz, Katarzyna Borońska, Grzegorz Boroński, Karol Boroński, Paweł Boroński, Stefan Brud, Łukasz Cichy, Bartosz Daszkiewicz, Stanisław Dobrzyński, Jarosław Dziublewski, Dagmara Frydrychowicz, Urszula Górczyńska, Krzysztof Grochowski, Aleksandra Haremska, Włodzimierz Haremski, Halina Jakubowska, Rafał Jakubowski, Wanda Jaworska, Kinga Kachelska, Włodzimierz Kamiński, Apolonia Kapuścińska, Izabela Kasprzyk, Natalia Kostańska, Olga Kostańska, Janusz Kostański, Mateusz Kostański, Wiesław Kostecki, Grażyna Kujawa, Cecylia Kwiatkowska, Błażej Lewandowski, Janusz Łechtański, Bożena Łopacińska, Krzysztof Łopaciński, Aleksandra Makowska, Zofia Mielczarek, Jan Mikołajewski, Wiesław Młynkiewicz, Wojciech Nawrocki, Alicja Nowaczyk, Piotr Nowaczyk, Stanisław Paszek, Teresa Paszek, Emilia Pawłowska, Maria Pilarczyk, Wanda Plewińska, Zdzisław Plewiński, Sławomir Pluciński, Wiktor Pluciński, Alina Przybysławska, Danuta Przygoda, Katarzyna Przygoda, Danuta Przygodzka, Stanisław Przygodzki, Ryszard Roszak, Janusz Rożek, Leszek Ruminkiewicz, Maria Rysztof, Elżbieta Sieczkowska, Jerzy Sosiński, Mirosław Sosiński, Genowefa Staniszewska, Artur Szczepański, Barbara Szczublewska, Dorota Szkudelska, Sławomir Szkudelski, Jadwiga Szubińska, Alicja Szumińska, Irena Szumińska, Maciej Szumiński, Małgorzata Świdlikiewicz, Michał Tylman, Stanisław Walczak, Zbigniew Wojciechowski, Alina Zińczuk, Jan Zińczuk, Adam Żabierek.

22 września 2012 Dzień bez samochodu

Spotkaliśmy się jak zwykle, pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, było nas tylko pięć osób, w Węglewie dołączyły trzy – mało nas było.
Do Konina postanowiliśmy jechać przez Kaczymkę i prom w Sławsku, przez Kaczymkę, bo chcieliśmy popatrzeć na efekt prac porządkowych – jest świetnie.

W Koninie więliśmu udział w V Konińskiej Masie Rowerzystów czyli Konin bez samochodu 2012.
Pozaplanowo zmoknęliśmy w drodze powrotnej do Konina, tuż przed zakończenie całej imprezy.

 

Przejechaliśmy wspólnie 60 km w składzie: Henryk Aniszewski, Irena Borek, Wojciech Borkiewicz, Grażyna Kujawa, Zofia Mielczarek, Danuta Przygoda, Maciej Szumiński, Stanisław Walczak

Było to już nasze 23 wspólne pedałowanie w tym roku. W rajdach wzięło udział 90 rowerzystów 427 razy.

18 i 20 września 2012 Węglewskie Holendry

Cmentarz Ewangelicko-Augsburski – Kaczymka – Rowerzyści RRR Golina nie tylko na rowerach.

Dzień pierwszy

Udział w pracach porządkowych brali: Henryk Aniszewski, Wiesława Antkowiak, Wojciech Borkiewicz, Stanisław Przygodzki, Dorota Szkudelska, Sławomir Szkudelski, Alina Zińczuk, Jan Zińczuk

Dzień drugi

W pracach porządkowych uczestniczyli: Wiesław Antkowiak, Wojciech Borkiewicz, Stanisław Przygodzki, Sławomir Szkudelski, Grażyna Szymankiewicz, Alina Zińczuk, Jan Zińczuk

Dziękujemy Pani Grażynie Szymankiewicz za pomoc i doradztwo oraz za gościnę!

/sp/

8 września 2012 Kuchary Borowe

„Rowerowy Zawrót Głowy” ze „Stowarzyszeniem Solidarni w Partnerstwie”

8 września, wczesny ranek – godzina 8:00, piękna rowerowa pogoda. 26 rowerzystów, uczestników Rodzinnych Rajdów Rowerowych startuje z Placu Kazimierza Wielkiego. Przed nami długa trasa do Kuchar Borowych przez Kawnice, Węglew, przeprawę promową w Sławsku, Rzgów, Grabienie, Moglibogowice. Po drodze dołączają do nas rowerzyści z tych miejscowości oraz Starego Miasta, Tuliszkowa, Rychwała.

Imponujący prawie kilometrowy peleton obejmujący całą szerokość drogi prowadzony przez OSP dociera do Gospodarstwa Agroturystycznego „Nad Źródełkiem”.
Tu czekają na nas zastawione stoły – ciasto, wędliny, zupa, dania z grilla, kawa, herbata.

Spotykamy przyjaciół, znanych z lat 2010 (Stare Miasto), 2011 (Grodziec).
Ten trzeci już rajd do Kuchar Borowych jest bardziej otwarty, czuje się swobodę. Pan Prezes i Pani Dyrektor stowarzyszenia jakoś bardziej na luzie.
Zabawie towarzyszą występy bardzo utalentowanej młodzieży z naszych gmin, konkursy (z Goliny startowały i wygrały nagrody Panie Wiesława Antkowiak i Elżbieta Sieczkowska).

Dziękujemy organizatorom i gospodarzom za wszystko!

W drodze powrotnej jedziemy przez Kowalewek. W Golinie na liczniku rowerowym jest 57,710km. Najbliższy rajd w niedzielę 16 września, we Wrześni – udział w rajdzie Radia Merkury. Szczegóły Maciej Szumiński.

/sp/

Inne reportaże: TVKONIN, Konińska Gazeta Internetowa,

W rajdzie uczestniczyli: Henryk Aniszewski, Wiesława Antkowiak, Władysław Błaszczyk, Dorota Bogdańska, Wojciech Borkiewicz, Dagmara Frydrychowicz, Włodzimierz Kamiński, Grażyna Kujawa, Aleksandra Makowska, Zofia Mielczarek, Jan Mikołajewski, Alicja Nowaczyk, Piotr Nowaczyk, Maria Pilarczyk, Alina Przybysławska, Danuta Pzygoda, Stanisław Przygodzki, Janusz Rożek, Elżbieta Sieczkowska, Genowefa Staniszewska,  Sławomir Szkudelski, Jadwiga Szubińska, Maciej Szumiński, Stanisław Walczak, Alina Zińczuk, Jan Zińczuk