22 sierpnia 2010

NA TRASIE.

Trasę Golina-Wilczyn-Powidz-Wilczyn-Golina liczącą prawie 140 kilometrów przejechali rowerzyści z grupy Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Golinie: Maciej Szumiński, Irena Szumińska, Alicja Szumińska, Ryszard Roszak, Michał Tylman.
Skróconą odległość około 65 kilometrów z Powidza do Wilczyna i Goliny przejechali: Wiesława Antkowiak, Krystian Kochelski Alina Przybysławska, Stanisław Paszek, Stanisław Przygodzki. Elżbieta Sieczkowska, Jadwiga Szubińska, Ewelina Szubińska, Kinga Szubińska, Milena Szubińska, Maria Szumińska.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za użyczenie pojazdu, jak również Maciejowi i Piotrowi Szumińskim za transport rowerów.

Na powyższy rajd 50. w historii Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Golinie zaproszeni zostaliśmy przez organizatorów z Wilczyna, którzy należą do Grupy „LEADER +” o pięknej nazwie „ Stowarzyszenie między ludźmi i jeziorami”.
Trasa nie należała do łatwych- w części jechaliśmy przez lasy, czasem po piasku.

Organizatorzy zapewnili napoje i poczęstunek zarówno w Powidzu, jaki i Wilczynie. Były też atrakcje- pokaz ratowania ludzi, regaty, występy.
Przepiękny widok żaglówek na jeziorze w Powidzu łagodził trudy, a w Wilczynie na miejsce imprezy wprowadziła nas orkiestra.

Mieliśmy okazję zaprosić gospodarzy na nasze trasy „Rowerowej Szóstki”, a w szczególności na rajd organizowany przez „Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie” w sobotę 4 września z metą w Starym Mieście.
Przypominamy o tym mieszkańcom Gminy Golina i zapraszamy na godzinę 9:00. start sprzed Urzędu Miasta. Szczegóły na afiszach.

IV Rodzinny Rajd Rowerowy- 12.06.2010 Ląd nad Wartą

VI Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej

 

Po upalnym piątku, w sobotę 12 czerwca, przy „rowerowej” pogodzie 26. osób ruszyło na trasę do Lądu. Coroczne Festiwale Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej są stałym programem w naszych rowerowych wędrówkach. Mamy różne upodobani, stąd po dotarciu na miejsce rozchodzimy się i indywidualnie uczestniczymy w bogatym programie. O umówionej godzinie wracamy razem.


Rajd zakończyliśmy na ognisku „U Sołtysa”- u Państwa Stanisława i Teresy Paszków w miejscowości Barbarka, za wspaniała organizację i gościnność bardzo dziękujemy gospodarzom i sponsorom.
Uczestników, i nie tylko, zapraszamy na Samorządowy Rajd Rowerowy. Rozpoczniemy cykl imprez z okazji „V Dni Goliny”. Wyruszamy 11 lipca, w niedzielę o godzinie 14:00 na trasę do Kraśnicy.


Uczestnicy rajdu:

 1. Wiesława Antkowiak
 2. Irena Borek
 3. Józef Ciesielski
 4. Maria Ciesielska
 5. Apolonia Kapuścińska
 6. Paweł Kujawa
 7. Barbara Kwiatkowska
 8. Lech Kwiatkowski
 9. Bogumiła Łopacińska
 10. Stanisław Paszek
 11. Teresa Paszek
 12. Emilia Pawłowska
 13. Zygmunt Pawłowski
 14. Bernard Piaskowski
 15. Jerzy Podlasiński
 16. Danuta Przygodzka
 17. Stanisław Przygodzki
 18. Ryszard Roszak
 19. Elżbieta Sieczkowska
 20. Jadwiga Szubińska
 21. Ewelina Szubińska
 22. Maciej Szumiński
 23. Irena Szumińska
 24. Domicela Wiśniewska
 25. Krystyna Wilczyńska

22 maja 2010

„RODZINNA MAJÓWKA ROWEROWA” WIÓREK

W sobotę, dnia 22 maja br. nasi rowerzyści wzięli udział w rajdzie „Rodzinna Majówka Rowerowa” organizowanym przez stowarzyszenie „WIESTIN” w miejscowości Wiórek http://www.wiestin.pl . Wyjazd zorganizował Maciej Szumiński w raz z uczestnikami: Maria Szumińska, Irena Szumińska, Alicja Szumińska, Michał Tylman, Domicela Wiśniewska, Ryszard Roszak, Jadwiga Szubińska, Wiesława Antkowiak, Alina Przybysławska, Bernard Piaskowski.
Rodzinna Majówka Rowerowa była imprezą integrującą poprzez wspólne biesiadowanie, udział w licznych zabawach i konkursach, występach, a głównym punktem programu był Rajd z Przygodami. Golina otrzymała główną nagrodę w postaci pucharu za pierwsze miejsce w rajdzie oraz puchar za jednolity strój uczestników, ponadto zdobyła liczne nagrody indywidualne.

16 maja 2010

III Rodzinny Rajd Rowerowy do Dobrosołowa 16.05.2010
„Od św. Jakuba do św. Jakuba”

3_2rajdPomimo nie pewnej pogody 23. śmiałych rowerzystów wyruszyło w trasę do Dobrosołowa, która w tym roku okazała się dużo łatwiejsza po wykonaniu nawierzchni asfaltowej między Przyjmą, a Radwańcem.

Tradycyjnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej po której w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lubczu.  Tutaj gościnni Państwo Stolarscy zorganizowali ognisko, przy którym ogrzaliśmy się i zjedliśmy gorące kiełbaski. Dobre ciasto z gorącą kawa i herbatą poprawiły nasze nastroje i zmobilizowały do wspólnego śpiewu popularnych piosenek.

Na mecie przed ośrodkiem zdrowia dogoniły nas pierwsze krople deszczu.


Uczestnicy rajdu:

 1. Wiesława Antkowiak
 2. Maria Ciesielska
 3. Józef Ciesielski
 4. Grzegorz Gierłowski
 5. Halina Jakubowska
 6. Włodzimierz Kamiński
 7. Apolonia Kapuścińska
 8. Paweł Kujawa 3_1rajd
 9. Stanisław Paszek
 10. Alina Przybysławska
 11. Danuta Przygodzka
 12. Stanisław Przygodzki
 13. Ryszard Roszak
 14. Dawid Rysztof
 15. Maria Rysztof
 16. Włodzimierz Rysztof
 17. Jadwiga Szubińska
 18. Elżbieta Sieczkowska
 19. Maria Szumińska
 20. Irena Szumińska
 21. Maciej Szumiński
 22. Krystyna Wilczyńska
 23. Domicela Wiśniewska

1 maja 2010

II RODZINNY RAJD ROWEROWY- „Kazimierzowski” <

Drugi Rodzinny Rajd Rowerowy w dniu 1 maja nazwaliśmy „Rajdem Kazimierzowskim”. Przed startem złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego na rynku.
Na zaplanowanej trasie pierwszym przystankiem był cmentarz w Myśliborzu. Wśród nagrobków wyróżnia się odlany w żeliwie pomnik, gdzie spoczywa Ksawery Wyganowski- major Wojska Polskiego zmarły w 1853 roku. O jego zaletach mówi epitafium na tablicy:
„POD TYM KAMIENIEM* PRAWOŚĆ I CNOTA SPOCZYWA* CIĄGŁE USŁUGI KRAJU* BYŁY JEJ OGNIWEM* W MŁODOŚCI KREW PRZELEWAŁ* DLA KARJU OBRONY* PÓŹNIEJ W ZACISZU WIEJSKIM* UPRAWIAŁ ZAGONY*. LECZ, SZCZĘŚLIWY PRZED BOGA* MAJESTATEM STAJE* BO DOZNAŁ ZIEMSKICH ROZKOSZ* I JAKIE PRZYJAŹŃ DAJE*. BYŁ KOCHANY OD BLIŹNICH* I PRZEZ NICH WIELBIONY*, NIE MOGĄC BYĆ ZAPOMNIAN* OD NAJCZULSZEJ ŻONY*. PRZECHODNIĄ, GDY CI CNOTA* I ZASŁUGA DROGA*: ZA DUSZĘ KSAWEREGO* WNIEŚ MODŁY DO BOGA”.
Myślę, że te proste słowa warto przeczytać i pomyśleć o swoich cnotach, zasługach..
Z cmentarza droga obok kościoła i przez wieś opuszczamy Myślibórz. W okolicy Sługocinka zaczyna padać coraz gęstszy deszcz. Jedziemy na górze wału ochronnego, zatrzymujemy się chwilę w miejscu, gdzie wędkarze z Goliny toczyli bój o puchar Burmistrza Goliny. Pozdrawiamy ich i po kilku kilometrach jazdy na betonowych płytach docieramy do promu w Sławsku. Tak się złożyło, że zarówno Kościół i pałacyk są remontowane i nie można ich zwiedzać. Po krótkim odpoczynku ponownie promem przepływamy Wartę
i ruszamy na Węglewskie Holendry. W okolicy byłej szkoły i zabudowaniach spółdzielni znajduje się cmentarz z grobami kryjącymi dawnych osadników Olenderskich (Kaczymka).
Przez Kolno częściowo droga polną, częściowo asfaltową dojeżdżamy do tartaku,
a następnie do posesji Państwa Szubińskich, którzy przygotowali ognisko z wieloma kulinarnymi niespodziankami.
Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy i wracamy do domu.


Uczestnicy rajdu:

 1. Wiesława Antkowiak
 2. Czesława Bartkowiak
 3. Irena Borek
 4. Joanna Chrzanowska
 5. Józef Ciesielski
 6. Maria Ciesielska
 7. Grzegorz Gierłowski
 8. Piotr Jabłoński
 9. Adam Kamiński
 10. Włodzimierz Kamiński
 11. Apolonia Kapuścińska
 12. Genowefa Kępska
 13. Paweł Kujawa
 14. Barbara Kwiatkowska
 15. Lech Kwiatkowski
 16. Bogumiła Łopacińska
 17. Stanisław Paszek
 18. Teresa Paszek
 19. Emila Pawłowska
 20. Bernard Piaskowski
 21. Jerzy Podlasiński
 22. Alina Przybysławska
 23. Danuta Przygodzka
 24. Stanisław Przygodzki
 25. Ryszard Roszak
 26. Maria Rysztof
 27. Elżbieta Sieczkowska
 28. Kamil Strajch
 29. Łukasz Strajch
 30. Ewelina Szubińska
 31. Jadwiga Szubińska
 32. Milena Szubińska
 33. Alicja Szumińska
 34. Alicja Szumińska
 35. Maciej Szumiński
 36. Maria Szumińska
 37. Michał Tylman
 38. Wacław Zając

10 kwietnia 2010

I RODZINNY RAJD ROWEROWY 10.04.2010
MUZEUM OKRĘGOWE W GOSŁAWICACH

„W cieniu tragedii”

Start jak zwykle- lista obecności, informacje o trasie, telewizja i radio.
Z powodów rodzinnych nie uczestniczę w rajdzie, a „dowodzenie” objął Maciej Szumiński.
Wracam do domu i dowiaduje się o tragedii w Smoleńsku. Dzwonię do Macieja i powiadamiam go o sytuacji. Dalszy przebieg wydarzeń wg opisu w dodatku do Przeglądu Konińskiego- „Tydzień Goliny”- „To nie był wesoły rajd”.

To nie był wesoły rajd- tak Maciej Szumiński z jeden uczestników wyjazdu i autor dokumentacji fotograficznej, skomentował pierwszą w tym roku wyprawę zorganizowaną w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

18 osób wyruszyło na szlak o godz. 9:00. Już w Bielawach otrzymaliśmy pierwsze wiadomości o katastrofie samolotu prezydenckiego. Zatrzymaliśmy się kilometr dalej, w Sokółkach wszyscy dzwonili, dowiadywali, się co się stało. Po nie długiej przerwie ruszyliśmy jednak w dalszą trasę. Nikt nie wiedział, co o tym wszystkim sądzić, jechaliśmy tak jakoś mało składnie, prawie każdemu coś tam przeszkadzało, albo przy rowerze, albo w ubiorze, ale do Gosławic dojechaliśmy prawie zgodnie z planem- mówił Maciej Szumińki. Celem rajdu było zwiedzanie Muzeum w Gosławicach. Przez trzy godziny golinianie podziwiali zbiory placówki. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.


Uczestnicy rajdu:

 1. Wiesława Antkowiak,
 2. Bogumiła Łopacińska
 3. Józef Ciesielski
 4. Jadwiga Szubińska
 5. Ryszard Roszak
 6. Irena Borek
 7. Elżbieta Sieczkowska
 8. Alina Przybysławska
 9. Paweł Kujawa
 10. Andrzej Kasprzyk (Słupca)
 11. Włodzimierz Kamiński
 12. Zdzisław Kincel
 13. Irena Szumińska
 14. Maciej Szumiński
 15. Maria Rysztof
 16. Alicja Szumińska
 17. Władysław Wojtkiewicz (Konin)