22 kwietnia 2007

I Rajd
Do Puszczy Bieniszewskiej

Relacja Pani Magdy Kujawy w Gazecie Golińskiej z dnia 22 kwietnia.

„Uroku wiosny” – pod takim hasłem odbył się 22 kwietnia pierwszy w tym sezonie Rodzinny Rajd Rowerowy.

1_0rajd_2007

Zamiłowanie do zwiedzania okolicy na jednośladzie rozkwita razem z wiosną, bowiem na starcie zjawiło się aż 19 osób. Troje z nich wzięło udział w rajdzie po raz pierwszy, byli to m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie, Lech Kwiatkowski wraz z małżonką.

Podróż tak relacjonuje pomysłodawca i organizator, Stanisław Przygodzki: – W drodze do Puszczy Bieniszewskiej w chłodny ranek, przy pięknej pogodzie podziwialiśmy rozwijające się pąki drzew, kwitnące jabłonie i wiśnie, czeremchy.

Uczestnicy rajdu za cel obrali sobie po raz kolejny klasztor w Bieniszewie. – Wzięliśmy udział w Mszy Świętej w klasztorze kamedułów na Sowiej Górze. Po posiłku u podnóża góry w dalszej drodze napotkaliśmy kwitnące przylaszczki, leśne fiołki i kaczeńce. Naszą uwagę zwróciły wiatrołomy, m.in. wiekowy świerk złamany jak zapałka. Wiekowe dęby po trochu kończą żywot. Zostało ich niewiele żywych. Pozostałe leżą i jak wszystko po śmierci użyźnią puszczę – dodaje Stanisław Przygodzki.

Po wyprawie pełnej wrażeń rowerowi rajdowcy w porze obiadowej wrócili do Goliny drogą po północnej stronie Jeziora Głodowskiego przez Brzeźniak, Głodowo i Lasek Goliński. Kolejny rajd odbędzie się w drugiej połowie maja.”


W rajdzie uczestniczyło 19 osób:
1_1rajd_2007 Stanisław Bobrowski
Irena Borek
Józef Ciesielski
Maria Ciesielska
Stanisław Dobrzyński
Weronika Dobrzyńska
Jerzy Drop
Władzimierz Kamiński
Lech Kwiatkowski
Barbara Kirowska
Danuta Przygodzka
Stanisław Przygodzki
Ryszard Roszak
Jadwiga Szubińska
Milena Szubińska
Maria Szumińska
Irena Szumińska
Maciej Szumiński
Krystyna Wilczyńska