22 czerwca 2008

V Rajd
Do Grodźca na IX Wielkie Ruszenie Powiatu Konińskiego

Był to dla mnie rajd wyjątkowy – po raz pierwszy nie jechałem!

W poniedziałek 16 czerwca byłem współorganizatorem pielgrzymki do Lichenia moich kolegów ze Stowarzyszenia Represjonowanych Żołnierzy Batalionów Roboczych w Ostrowie Wlkp.

5_0rajd

Po Mszy św. i zwiedzeniu Bazyliki schodząc ze schodów przewróciłem się, znalazłem się w szpitalu, z którego wypisano mnie po trzech dniach.

Rajd rozpoczął się zgodnie z zapowiedzią. Moje obowiązki przejął Maciej Szumiński, za co mu dziękuję!

Przed przeprawą przez rzekę w okolicach Sławska zepsuł się rower Włodka K. Pomocy udzielił wezwany Mariusz C., który przywiózł samochodem inny rower – dziękuję bardzo!

Prażące słońce zmęczyło rowerzystów, ale szczęśliwie dojechali na miejsce imprezy. Zgodnie z programem uczestnicy rajdu z rowerami wrócili do Goliny samochodem około godz. 2100.


W rajdzie uczestniczyło 19 osób:
Wiesława Antkowiak
5_1rajd Irena Borek
Józef Ciesielski
Stanisław Dobrzyński
Szymon Dobrzyński
Piotr Jabłoński
Włodzimierz Kamiński
Lech Kwiatkowski
Alina Przybysławska
Jerzy Podlasiński
Ryszard Roszak
Maria Rysztof
Włodzimierz Rysztof
Jadwiga Szubińska
Milena Szubińska
Irena Szumińska
Maciej Szumiński
Krystyna Wilozyńska
Marek Wieczorek

8 czerwca 2008

IV Rajd
Do Bieniszewa, oraz do Muzeum Okręgowego w Koninie – Gosławicach

Przy sprzyjającej pogodzie do pierwszego celu – Bieniszewa dojechaliśmy około 1000. Klasztor posadowiony jest na Górze Sowiej. Z dużym trudem wchodzimy na plac przed kościołem, gdzie zostawiamy rowery.

4_0rajd

Zauważamy, że poza nami w kościele jest sporo osób z Goliny. Jest też grupa młodzieży z księdzem, która przyjechała ze Śląska.

W samo południe, po posiłku ruszamy do Gosławic. Mijamy znane nam źródło św. Barnaby, drogę Konin – Kazimierz Biskupi.

Zgodnie z zasadami rajd prowadzi komandor w żółtej koszulce (jak dotąd zawsze Irena Sz.), a zamyka koszulka czerwona (Józef C.).

W pewnym momencie Maciej Sz. zauważa, że nie ma Pana Józefa C. Zatrzymujemy rajd. Okazało się, że Maria Sz. miała słabo zamocowane przednie koło i przewróciła się – na szczęście bez urazów.

4_1rajd_muzeum_zamek

Po naprawieniu roweru jedziemy dalej i niebawem jesteśmy przed Muzeum, które mieści się w bezwieżowym, odbudowanym zamku nadbrzegiem Jeziora Gosławickiego. Zamek został zbudowany w latach 1418 – 1486 przez poznańskiego biskupa Andrzeja Łaskarzyca herbu Godzięba.

Muzeum warte jest zwiedzania! Przez bez mała trzy godziny ciekawie informowała i oprowadzała nas Pani Ewa Andrzejczyk, która zaimponowała nam swoją wiedzą i entuzjazmem z jakim wykonuje swoją pracę! Dziękujemy! Dodam tu, że inne osoby, z którymi miałem kontakt przez telefon, czy na miejscu osobiście udzielały pełnych informacji i czułem, że kochają to miejsce i swoją pracę.

Zwiedzanie na tyle nas zmęczyło, że koniecznie był odpoczynek. Obejrzenie kościoła odkładamy na inny termin i ruszamy do domu trochę inną drogą: przez Władzimirów, Sokółki, Bielawy. Cała trasa 34km.

Pierwszy raz jechali z nami Mateusz D. i Filip P. – mili, grzeczni ciekawi wszystkiego chłopcy. Z Gosławic do Goliny jechali na czele drugiej grupy i nadawali jej tempo. Dziękuję!


W rajdzie uczestniczyło 25 osób:
Wiesława Antkowiak
Irena Borek
Maria Ciesielska
Józef Ciesielski
Waldemar Ciesielski
Weronika Dobrzyńska
Stanisław Dobrzyński
Mateusz Drozdek
Adam Kamiński
Apolonia Kapuścińska
Włodzimierz Kamiński
Magda Kirowska
Paweł Kujawa
Filip Pawłowski
Emilia Pawłowska
Zygmunt Pawłowski
Stanisław Raszek
Teresa Paszek
Danuta Przygodzka
Stanisław Przygodzki
Ryszard Roszak
Jadwiga Szubińska
Irena Szumińska
Maria Szumińska
Maciej Szumiński