Po koncercie w Lądzie

W ostatnią niedzielę września, w słoneczne popołudnie. Grupa 36 osób wygodnym autokarem wyjechała na koncert. Pobyt w Lądzie rozpoczęliśmy od zrobienia wspólnego zdjęcia.

28_wrzesnia

/fot. sp/

Udaliśmy się do Kościoła, gdzie większość miejsc siedzących była już zajęta. Gościnni Salezjanie przynieśli dodatkowe rozkładane krzesła i wszyscy znaleźli miejsca siedzące. Tymczasem na koncert napływało coraz więcej chętnych, aż Kościół został wypełniony po brzegi, niestety musieli wysłuchać koncertu na stojąco. Po słowie wstępnym Gospodarza Kościoła, dyrygent Marcin Sempoliński oraz reżyser Ryszard Peryt mówili o twórczości Mozarta, a w szczególności o operze Don Giovanni, która zainspirowała nieznanego twórcę do napisania muzyki mszy. Kompozycja ta odnaleziona w Klasztorze Filipinów na Świętej Górze w Gostyniu, po ponad dwustu latach pierwszy raz zabrzmiała w sobotę w miejscu odnalezienia, w niedzielę odbyło się drugie jej wykonanie w Lądzie.
Reżyser, który jako jedyny w świecie z Warszawską Operą Kameralną wystawił wszystkie opery Mozarta, muzykę wzbogacił elementami widowiskowymi – fragment opery Don Giovanni.
Przeżycia i wrażenia tego wieczoru na długo pozostaną w pamięci!
Dziękujemy Urzędowi Miasta za darmowe udostępnienie autokaru, Jubilatom – Konimpexowi (w jakiś sposób związanemu z Goliną) oraz Przeglądowi Konińskiemu za pomysł, organizację i sfinansowanie Koncertu w Lądzie.

7 września 2008

XIX Rajd

Tegoroczne nasze jazdy rowerami ,zgodnie z tradycją, zakończyliśmy pielgrzymką na nieszpory przed Odpustem w Klasztorze Kamedułów w Bieniszewie. Pogoda w tym dniu dopisała i na starcie było 30 osób :

19_1rajd Wiesława Antkowiak
Czesława Bartkowiak
Irena Borek
Włodzimierz Błaszczyk
Maria Ciesielska
Józef Ciesielski
Damian Ciesielski
Jan Grobelny
Piotr Jabłoński
Apolonia Kapuściska
Włodzimierz Kamieński
Teresa Paszek
Stanisław Paszek
Emilia Pawłowska
Filip Pawłowski
Zygmunt Pawłowski
Jerzy Podlasiński
Alicja Przybysławska
Danuta Przygodzka
Stanisław Przygodzki
Ryszard Roszak
Maria Rysztof
Aniela Sobczak
Ewelina Szubińska
Jadwiga Szubińska
Józef Szubiński
Irena Szumińska
Maria Szumińska
Maciej Szumiński
Małgorzata Świdlikiewicz

W drodze powrotnej dobrych nastrojach, zatrzymaliśmy się w gościnie u Państwa Ciesielskich. Zapłonęło ognisko i na przygotowanych przez gospodarzy kijkach zatknęliśmy kiełbaski, których zakup sponsorował Dom Kultury. Były też smakołyki , którymi podzielili się uczestnicy rajdu. Wspólne rozmowy, w tym również o planach na przyszły rok,śpiewanie popularnych pieśni i piosenek, a przede wszystkim ciepło ogniska wzmocniły nasze przyjażnie i z pewnością pozostaną w pamięci.

Dziękuję wszystkim za udział w tegorocznych Rodzinnych Rajdach Rowerowych. Współorganizatorom – Pani Lucynie Lenard Wożniak za każdorazowe ubezpieczenie Rajdów,za okazywane zainteresowanie, przychylność i pomoc – Włazom Miasta. Maciejowi i Irenie Szumińskim za pomysły, sprawdzanie tras przed jazdą, za prowadzenie po trasach Irenie, a Maciejowi za fotografie, które tak wspaniale dokumentująnasze przeżycia. Radnemu Jerzemu Podlasińskiemu za ciepłe słowa przy gorejącym ognisku dziękuję gorąco.

Koniec sezonu nie oznacza końca naszych kontaktów. Od czasu do czasu będę starał siępisać i zachęcać do ruchu: póki pogoda pozwoli na rowerze, zimową porą jakiś spacer, a może marsz najpierw kilometr, a jak poprawi się kondycja – dzienna norma 5 i 10 km nie są niemożliwe! A może zdobyć kijki i z nimi i łatwiej i zdrowiej! Aby do wiosny!!!