10 kwietnia 2010

I RODZINNY RAJD ROWEROWY 10.04.2010
MUZEUM OKRĘGOWE W GOSŁAWICACH

„W cieniu tragedii”

Start jak zwykle- lista obecności, informacje o trasie, telewizja i radio.
Z powodów rodzinnych nie uczestniczę w rajdzie, a „dowodzenie” objął Maciej Szumiński.
Wracam do domu i dowiaduje się o tragedii w Smoleńsku. Dzwonię do Macieja i powiadamiam go o sytuacji. Dalszy przebieg wydarzeń wg opisu w dodatku do Przeglądu Konińskiego- „Tydzień Goliny”- „To nie był wesoły rajd”.

To nie był wesoły rajd- tak Maciej Szumiński z jeden uczestników wyjazdu i autor dokumentacji fotograficznej, skomentował pierwszą w tym roku wyprawę zorganizowaną w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

18 osób wyruszyło na szlak o godz. 9:00. Już w Bielawach otrzymaliśmy pierwsze wiadomości o katastrofie samolotu prezydenckiego. Zatrzymaliśmy się kilometr dalej, w Sokółkach wszyscy dzwonili, dowiadywali, się co się stało. Po nie długiej przerwie ruszyliśmy jednak w dalszą trasę. Nikt nie wiedział, co o tym wszystkim sądzić, jechaliśmy tak jakoś mało składnie, prawie każdemu coś tam przeszkadzało, albo przy rowerze, albo w ubiorze, ale do Gosławic dojechaliśmy prawie zgodnie z planem- mówił Maciej Szumińki. Celem rajdu było zwiedzanie Muzeum w Gosławicach. Przez trzy godziny golinianie podziwiali zbiory placówki. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.


Uczestnicy rajdu:

 1. Wiesława Antkowiak,
 2. Bogumiła Łopacińska
 3. Józef Ciesielski
 4. Jadwiga Szubińska
 5. Ryszard Roszak
 6. Irena Borek
 7. Elżbieta Sieczkowska
 8. Alina Przybysławska
 9. Paweł Kujawa
 10. Andrzej Kasprzyk (Słupca)
 11. Włodzimierz Kamiński
 12. Zdzisław Kincel
 13. Irena Szumińska
 14. Maciej Szumiński
 15. Maria Rysztof
 16. Alicja Szumińska
 17. Władysław Wojtkiewicz (Konin)