21 maja 2011

Muzeum w Gosławicach

W trzecim rajdzie 21 maja do Gosławic, 21 maja br., jechało 24 uczestników. Pobyt w Gosławicach rozpoczęliśmy od Kościoła św. Andrzeja Apostoła, a następnie udaliśmy się do Muzeum Okręgowego. Dzięki oprowadzającej pani przewodnik poznaliśmy nowe ekspozycje w Spichlerzu oraz niektóre wystawy stałe w Zamku. Duże wrażenie zrobił na nas słoń leśny, który został odtworzony w skali 1:1. Jego wymiary oraz ciężar były przyczyną jego śmierci – wszedł na bagna, które go pochłonęły. Kości przeleżały około 2 milionów lat i zostały wydobyte przez górników Kopalni Konin.
Najbliższe rajdy do Lichenia 4 czerwca oraz do Lądu 19 czerwca.

7 maja 2011

Żychlin

Drugi rajd i pobyt w Żychlinie 7 maja należał do bardzo udanych. 22. uczestników miało okazję poznać historię miejscowości oraz najciekawsze budowle: kościół parafialny, lapidarium, mauzoleum Bronikowskich oraz park i pałac, w którym w roku 1829 gościł Fryderyk Chopin. Z okazji Roku Chopinowskiego Pałac Bronikowskich odnowiono, a na placu przy wjeździe znajduje się pomnik – ławeczka na, której siedzi młody Chopin.
W drodze powrotnej jechaliśmy przez Stare Miasto, Rumin, Sławsk, Węglew, cały czas przy pięknej, słonecznej pogodzie. sp