7 września 2011

W środę 7 września byliśmy w Bieniszewie na nieszporach odpustowych. Tu też zaczynaliśmy nasz rowerowy sezon. Od wiosny do jesieni przejechaliśmy 380 kilometrów. W 10 rajdach wzięło udział 386. osób. Poznaliśmy historię i zabytki Żychlina, zwiedziliśmy wystawę w Muzeum Okręgowym w Gosławicach, obejrzeliśmy eksponaty i ciekawy sposób ich pokazania w Muzeum             ks. Jarzębowskiego w Licheniu, uczestniczyliśmy   w Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie.
Deszczowa pogoda uniemożliwiła nam wyjazd do Ślesina.
Z okazji Dni Goliny znaleźliśmy się na drogach gminy.
Wpisaliśmy się również w europejski szlak wędrowny od Św. Jakuba do św. Jakuba i pojechaliśmy do Dobrosołowa, a następnie do Rzgowa.
Dziękujemy Władzom Gminy za przychylność i pomoc; pracownikom Domu Kultury w Golinie za pomoc w organizacji oraz pokrycie kosztów ubezpieczenia.
Państwu Paszkom z Barbarki, Stolarskim z Lubcza oraz Sieczkom z Kolonii Kawnice gorąco dziękujemy również za gorące kiełbaski z ogniska i inne smaczności.
Przed nami jesień i zima. Nadal można jeździć rowerami – mamy sporo ścieżek gdzie jest bezpiecznie, a przy gorszej pogodzie, zwłaszcza zimą zamieńmy kółka na kijki i chodźmy pół godziny dziennie.
Zapraszamy uczestników rajdów na spotkanie pod koniec września – dokładna data w późniejszym terminie.
Pragniemy uczestniczyć w jednym z koncertów w Lądzie (23-24-25 września): szczegóły na stronie www.dk-golina.pl oraz na afiszach.
/sp/

3 września 2011

Słońce, deszcz, ogniska, rajdy
Trzeciego września 38. rowerzystów trasą liczącą ponad 30 kilometrów, wczesnym rankiem wyruszyło do Grodźca – udział w „Rowerowym Zawrocie Głowy” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.
W Modlibogowicach spotkaliśmy naszych przyjaciół ze Starego Miasta na czele z Prezesem Panem Ireneuszem Ćwiekiem, a w pobliżu Grodźca dużą grupę rowerzystów ze Rzgowa.
Grodziec przywitał nas w pięknym ośrodku nadleśnictwa, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek i inne atrakcje. Piękne leśne otoczenie, atmosfera przyjaźni, występy młodych zdolnych wykonawców z naszych gmin – muzyka, tańce porwały prawie wszystkich do wspólnej zabawy.
W istocie był to zawrót głowy nie tylko „rowerowy”. Dziękujemy organizatorom.