III Słoneczny Rajd Nordic Walking

27 kwietnia 2014 r. skorzystaliśmy z gościnności Klubu Biegacza “WARTKO” i dołączyliśmy się z rowerami do tytułowego Słonecznego Rajdu NORDIC WALKING.
Spotkaliśmy się wszyscy przy drewnianym kościele pw. Św. Jakuba. Po krótkich powitaniach ustaliliśmy trasę naszej wędrówki rowerowej i pojechaliśmy swoją drogą, by znów spotkać się ze wszystkimi, tym razem w miejscu biesiadnym, to jest w Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie u p. Stanisławy Jasiczek.

2014_04_27_4784[1]

Żychlin 13 kwietnia 2014r

W niedzielę, 13 kwietnia br. wybraliśmy się wspólnie z “Wrześnianami” do Żychlina. Tam spotkaliśmy się z grupą rowerzystów “Ciklo” i było nas około siedemdziesięciu uczestników “głodnych wrażeń rowerowych”. Dzięki uprzejmości i opowieścią gospodarzy mogliśmy ten “głód” zaspokoić i poznać historię Żychlina, a Gospodarzami owymi byli: Ksiądz Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie mieszczącego się w dawnym Pałacu Bronikowskich.

Tak startowaliśmy z Goliny:

2014_04_13_4709[1]

Fotki kol. Romana H. GTR Wrześnianie tutaj

30 marca 2014 X sezon rozpoczęty

Inauguracja X sezonu Rodzinnych Rajdów Rowerowych

 

W słoneczną niedzielę 30 marca rozpoczęliśmy dziesiąty sezon Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Golinie.

Tradycyjnie spod pomnika Króla Kazimierza Wielkiego 45 rowerzystów w trzech grupach wystartowało do Kawnic. Po Mszy Świętej ksiądz Kapelan Leszek Pałac poświęcił nas i rowery.

Dalsza trasa prowadziła przez Węglewskie Holendry do ogniska na Kaczymce.

Po krótkim odpoczynku przez Kolno dojechaliśmy do kościoła św. Jakuba.

Dziękujemy ks. Leszkowi oraz rowerzystom z Konina za udział w rajdzie.

Kolejny wyjazd 13 kwietnia do Żychlina, dokąd pojadą z nami Wrześnianie.

/sp/