17 sierpnia „Sobota na rowerze” w niedzielę

17 sierpnia pojechaliśmy do Anastazewa aby uczestniczyć w III edycji rajdu rowerowego „Sobota na rowerze” organizowanego przez Rowerowy Wilczyn – wyjątkowo w tym roku rajd odbył się nie w sobotę, a w niedzielę!

W trasę wyruszaliśmy czternastoosobową grupą o godz. 7:00 z placu przy fontannie, po drodze lekko zmoczył nas deszcz (ku naszej radości później okazało się, że to był deszcz przelotny), ale na miejsce zbiórki przy stacji kolejki wąskotorowej w Anastazewie dotarliśmy na czas. Tam spotkaliśmy starych znajomych z grup rowerowych CIKLO, WRZEŚNIANIE i ROWEROWY WILCZYN, a potem wspólnie już przejechaliśmy trasę rajdu , który zakończył się w Leśnictwie Hutka na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

9 sierpnia Perseidy

9 sierpnia 2014r. uczestniczyliśmy w Nocnym rajdzie Perseidy. Nasza grupa liczyła 15 osób: Sławomir Szkudelski, Dorota Szkudelska, Dagmara Frydrychowicz, Bożena Wypychowska, Grażyna Łechtańska, Janusz Łechtański, Zdzisław Kincel, Zofia Mielczarek, Aleksandra Makowska, Danuta Zaorska, Wioletta Ślebioda, Danuta Przygoda, Genowefa Staniszewska, Bożena Zielińska, Henryk Aniszewski.

Tym razem organizatorzy zaprosili rowerzystów na Złotą Górę w Brzeźnie. Tam, z wieży widokowej mogliśmy podziwiać nocną panoramę Konina. Na dłuższy odpoczynek udaliśmy się do Potażnik gdzie było ognisko i prelekcja nt. spadających Perseid. Wspominaliśmy dwa minione lata gdy padał ulewny deszcz. Tegoroczny rajd odbył się przy suchej i ciepłej pogodzie. Do domów dotarliśmy o 1 w nocy.

/G.Ł/