23 maja Rowerowy Zawrót Głowy w Rzgowie

VI Rowerowy Zawrót Głowy ze Stowarzyszeniem Solidarni w Partnerstwie
tym razem miał swój finał w Rzgowie i jak zwykle była dobra zabawa i smaczne jedzenie.

My tam jedli, my tam pili, myśmy się tam weselili: Wiesława Antkowiak, Irena Borek, Stefan Brud, Józef Ciesielski, Bogdan Kaczmarek, Włodzimierz Kamiński, Zdzisław Kincel, Grażyna Łechtańska, Aleksandra Makowska, Zofia Mielczarek, Hanna Pawłowska, Błażej Poszwa, Stanisław Przygodzki, Ryszard Roszak, Jadwiga Szubińska, Irena Szumińska, Maciej Szumiński, Alicja Tylman, Stanisław Walczak, Bożena Wypychowska, Danuta Zaurska, Jan Zińczuk

 

16 maja Dwie Wieże

16 maja pojechaliśmy, byliśmy i zobaczyliśmy
panoramy widoczne z wież widokowych w Gminie Krzymów.
Podobało się nam i jesteśmy zadowoleni, bo i gospodarze sympatyczni gorąco nas witali, i widoki niezapomniane mieliśmy okazję podziwiać nie tylko z wież widokowych ale z trasy rajdu również, i towarzystwo podróżujące rowerami było wesołe, i poczęstunek pod wieżą w Krzymowie na nas czekał, i nawet pogoda nam dopisała.

Zadowoleni :) Henryk Aniszewski, Irena Borek, Zdzisław Kincel, Aleksandra Makowska, Zofia Mielczarek, Jan Mikołajewski, Danuta Przygoda, Dorota Szkudelska, Sławomir Szkudelski, Jadwiga Szubińska, Irena Szumińska, Maciej Szumiński, Alicja Tylman, Stanisław Walczak, Bożena Wypychowska, Jan Zińczuk

Tuchola 2015

10 maja 2015 byliśmy w Tucholi
Klub Turystyki Rowerowej „Wrześnianie” zorganizował wyjazd do Tucholi na rajd
„Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”.
Był to krótki rajd zorganizowany przede wszystkim z myślą o młodzieży szkolnej i zakończony sukcesem, słyszeliśmy bowiem, że rok wcześniej pojawiła się na takim rajdzie nieliczna grupka uczestników, a tym razem jechaliśmy w peletonie około pięciuset osobowym.
„Wrześnianie”  i Borowiacy zaproponowali nam jednak dużo więcej atrakcyjnych przygód, bo już dzień wcześniej, zaraz po przyjeździe do Tucholi mieliśmy nocne jej zwiedzanie, a dnia następnego z rana, w ramach aktywnego oczekiwania na rajd zasadniczy, przejechaliśmy się po okolicznych lasach. Dnia zaś następnego, jeszcze przed powrotem do domów musieliśmy zasmakować wiosłowania na kajakach i podziwiania tych przepięknych terenów z poziomu Kanału Brdy.
W tucholskich wojażach uczestniczyliśmy wspólnie z Grupą Turystyki Rowerowej im. Jana Pawła II z Kościana, Grupą Rowerową „Solczanie” z Solca Wielkopolskiego i z „K.T.R. Pałuki Tour” z Wągrowca.


Wszystkim dziękujemy za rewelacyjną przygodę: Kinga i Krystian Kachelscy, Ewelina i Bernard Piaskoscy, Ryszard Roszak, Irena i Maciej Szumińscy

2 maja w Strzałkowie

Pojechaliśmy do Strzałkowa korzystając z zaproszenia Wójta Gminy Strzałkowo i Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie na Rajd Rowerowy „Szlakami Turystycznymi Gminy Strzałkowo”.
Po dojechaniu na miejsce startu witano nas tak serdecznie, że można było odnieść wrażenie, że bez nas ten rajd mógłby się nie udać :)
Sam Rajd zaś polegał na przejechaniu trasy zgodnie z mapą i odnalezieniu punktów kontrolnych w których braliśmy udział w zorganizowanych tam konkurencjach i zdobywaliśmy punkty do klasyfikacji łącznej, w której niestety zajęliśmy odległe miejsce, ale bawiliśmy się dobrze – a organizatorom cel taki przyświecał.
Na zakończenie otrzymaliśmy wszyscy pamiątkowe koszulki z napisem „STRZAŁKOWO – dobry kierunek” … i to jest prawda, na pewno warto tam pojechać jeszcze nie jeden raz.

Za miłe przyjęcie dziękujemy: Henryk Aniszewski, Wiesława Antkowiak, Irena Borek, Aleksandra Makowska, Zofia Mielczarek, Danuta Przygoda, Ryszard Roszak, Jadwiga Szubińska, Irena Szumińska, Maciej Szumiński, Stanisław Walczak, Bożena Wypychowska, Danuta Zaurska
Trasa rajdu: https://www.endomondo.com/routes/514638201